OIRP w Warszawie włącza się w akcję „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, organizowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Zapraszamy aplikantów i radców prawnych, którzy nie ukończyli 35. roku życia do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kontraktowym w Bilbao. To wydarzenie, podczas którego młodzi prawnicy z samorządów prawniczych zrzeszonych w ramach Federacji Adwokatur Europejskich spotkają się, aby konkurować w symulowanych negocjacjach umów handlowych.
W dniach 30 stycznia – 1 lutego 2020 r. odbyły się obchody Święta Adwokatury – Festivity of Sant Raiom of Penyafort 2020, których organizatorem była Izba Adwokacka w Barcelonie – Ilustre Colegio de Abogados de Barcelona (ICAB). Wtrakcie uroczystości oraz konferencji Izbę warszawską reprezentowała mec. Paulina Kolowca, członek Komisji Zagranicznej.
W niedzielę, 2 lutego, odbyły się zebrania rejonowe Izby warszawskiej, w trakcie których stołeczni radcowie prawni wybrali 320 delegatów na Zgromadzenie OIRP w Warszawie. To oni wybiorą w czerwcu 2020 organy XI kadencji OIRP w Warszawie.
Przed nami czwarta edycja planszówkowych spotkań w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, które na stałe już zagościły w integracyjnym harmonogramie Izby warszawskiej. Miłe towarzystwo, świetna zabawa i pyszne przekąski – czego chcieć więcej?
Już w najbliższą niedzielę, 2 lutego br., odbędą się zebrania rejonowe, podczas których wybrani zostaną delegaci na Zgromadzenie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, gdzie wyłonione zostaną organy samorządu XI kadencji.
Mamy przyjemność poinformować, że OIRP w Warszawie organizuje trzecią już edycję Konkursu dla młodzieży w wieku 13–19 lat łączącego naukę o prawie i zabawę pod hasłem „Law In Action – czyli prawo na co dzień”.
Przypominamy, że w niedzielę, 2 lutego br. odbędą się zebrania rejonowe OIRP w Warszawie. Celem zebrań rejonowych jest wybór delegatów na Zgromadzenie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, którzy następnie dokonają wyboru organów samorządowych XI kadencji.
Zdobycie niezbędnej wiedzy (54 proc.), uwiarygodnienie swoich kompetencji na rynku pracy (49 proc.) oraz nawiązanie kontaktów z innymi członkami Izby (48 proc.) to, zdaniem radców prawnych z OIRP w Warszawie, największe korzyści wynikające z ukończenia aplikacji radcowskiej.
16 stycznia w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie, odbyła się uroczysta inauguracja I roku aplikacji radcowskiej z udziałem Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych i dziekanów rad okręgowych izb radców prawnych.
Przepisy o ochronie sygnalistów. Nowe obowiązki pracodawców
Radca prawny w kontekście „podsłuchów”
Praktyczne aspekty stosowania art. 296 Kodeksu karnego
Termin przedawnienia należności z tytułu składek członkowskich na rzecz izby lekarskiej
Zasady techniki prawodawczej w najnowszym orzecznictwie Naczelnego Sądu Administracyjnego