Spotkanie było okazją do dyskusji na temat możliwości wzmocnienia międzynarodowego wymiaru kształcenia jakie daje aplikantom radcowskim udział w programie Erasmus+ oraz znaczenia zdobytych w jego ramach kompetencji prawniczych m.in. w kontekście praw człowieka. Podczas wydarzenia omawiana była także rola samorządu radcowskiego w promowaniu i wspieraniu zagranicznych wyjazdów szkoleniowych przyszłych radców prawnych.
Uczestnicy stażów podzielili się doświadczeniami i spostrzeżeniami zdobytymi podczas pobytu za granicą. Wspominali m.in. o wyzwaniach związanych z pracą w kancelariach prawnych i biurach prawnych w Madrycie oraz Mediolanie, a także o korzyściach płynących z praktycznego zastosowania wiedzy prawniczej w międzynarodowym środowisku.
Projekt „Zagraniczne staże OIRP w Warszawie”, realizowany w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego+, ma na celu podniesienie jakości praktycznego kształcenia w zakresie prawa międzynarodowego – cywilnego, gospodarczego, administracyjnego, rodzinnego i prawa pracy. Nie tylko rozwija on znajomość specjalistycznego języka prawniczego, ale także umożliwia wymianę dobrych praktyk, wzmacniając europejski wymiar edukacji prawniczej. Jego realizacja jest możliwa dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.
Zagraniczne staże aplikantów OIRP w Warszawie to cenny krok w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i rozwijaniu kluczowych kompetencji niezbędnych w działalności prawniczej na arenie międzynarodowej.